Nahoru
Rezervace
Menu

Dovolená s dětmi na Pálavě: Tipy na rodinné výlety

Pálava je se svou nádhernou krajinou, cyklostezkami, hřišti a koupališti jako stvořená pro rodinnou dovolenou. Máme pro vás tipy, kam vzít děti a kde si po dni plném zážitků odpočinout. Cestování s dětmi je zábava, když jedete na jižní Moravu.

Pálavské vrchy jsou obesety vinicemi, ale dávno už neplatí, že se na jižní Moravu jezdí jen za vínem. Region se v posledních letech proměnil a vznikla zde místa, kde si společný čas užijí i rodiče s dětmi.

Penziony a ubytování proto myslí i na ty nejmenší, a tak není problém rezervovat si například dvoulůžkový pokoj s přistýlkou za velmi slušnou cenu. Krom toho snadno najdete dětská hřiště anebo si vaše ratolesti mohou hrát na zahradě penzionu, zatímco vy si dopřejete skleničku vína od místního vinaře a budete se kochat pohledem na vinice.

  • Z Pavlova do Mikulova je to jen 8 kilometrů. Zaparkovat můžete třeba u zámku.
  • Lednici a Pavlov dělí necelých 14 kilometrů. Vyžití je tu na celý den.
  • Do Dolních Věstonic můžete dojít procházkou kolem vodní nádrže.

Výšlapy s batůžkem na zádech

Pokud rádi chodíte a vedete děti k pěší turistice, Pálava je ideální i pro malé nožky. Děti určitě zvládnou výlet na Svatý kopeček u Mikulova, ze kterého je krásný rozhled do okolní krajiny. Tam si můžete sníst svačinu anebo seběhnout dolů do městečka a dopřát si zmrzlinu nebo palačinku v kavárně.

Dívčí hrady jsou dominantou kopce Děvín. Vycházka je nenáročná, výhled dechberoucí.
Dívčí hrady jsou dominantou kopce Děvín. Vycházka je nenáročná, výhled dechberoucí.

Hezký je i výlet na Děvín, nejvyšší kopec Pavlovských vrchů. Od penzionu Nad Pavlovem je to jen dva kilometry a výhled do krajiny opravdu stojí za to.

Koupání na Pálavě

V horkém dni přijde vhod dovádění u vody. Pěkné koupání je v nádrži Nové Mlýny, kde si můžete půjčit i vybavení pro vodní sporty.

Užijte si koupaní na Moravě – v aquaparku anebo v nádrži Nové Mlýny.

Pokud toužíte po skluzavkách a tobogánech, zajeďte do největšího aquaparku v České republice, do Aqualandu Moravia. Mají tu šestnáct bazénů, čtyřiadvacet tobogánů a skluzavek, třicet různých saun a wellness zónu. Až vám vyhládne, můžete si zajít do místní restaurace. A večer možná přijde vhod film v kině, které je součástí areálu.

Za zvířátky do ZOO

Místní zvířátka možná potkáte při toulkách po pálavských kopcích. Anebo se za nimi vydejte na jistotu do ZOO v obci Sedlec u Mikulova. Venkovní expozice je rozprostřená kolem přírodní nádrže osázené lekníny. Hnízdí tu třeba zelenonohá slípka, přilétají sem ledňáčci. Jsou to voliéry s různými druhy ptactva i savců. Mají tu kačeny, slepice, kozy i holuby.

Navštívit můžete také záchrannou stanici Pavlov, která pomáhá nejrůznějším živočichům žijícím ve volné přírodě. Komentované prohlídky probíhají vždy v 10.00, ve 13,00 a v 15,00 hodin. Stanici si můžete prohlédnout i v jiných časech – jen místo živého dostanete papírového průvodce.

Lednicko-valtický areál

Na výlet si můžete zajet do Lednicko-valtického areálu. Za prohlídku stojí jak samotný zámek, tak okolí. A vždycky tu je nějaká zábava pro děti. Můžete zajít do botanické zahrady, plavit se lodí, zapojit se do hledačky s luštěním a tajenkou, zahrát si hru o hledání pokladu nebo se podívat, jak se žilo za tatíčka Masaryka.

Zámek Lednice, Lednicko-valtického areál

Stezka bosou nohou Schrattenberg – Valtice

Kdo má rád šifrovací soutěže a kešky, tak na Pálavě si také přijde na své. Je tu hned několik míst, kam se na ně můžete vypravit. A pokud nebudete mít chození dost, můžete se vydat na Stezku bosou nohou Schrattenberg – Valtice. Stezka má asi 5 kilometrů a vede i přes Rakousko. Chodci si vyzkouší chůzi po kůře, šiškách, písku nebo kamenech.

Další tipy a ubytování

Dovolenou s dětmi na Pálavě si užijete, ať už si vyberete některý z našich tipů nebo dáte přednost atrakci či zajímavému místu po cestě. Stačí se toulat, mít otevřené oči a užívat si krásy pálavských kopců.

A pokud hledáte příjemné a moderní ubytování pro rodiny s dětmi, prohlédněte si pokoje v penzionu Nad Pavlovem. Využít můžete zahradu, kde se dá v klidu posedět. Ubytování má i vlastní vinný sklípek – třeba tam zajdete, až děti půjdou spát.