Nahoru
Rezervace
Menu

Mikulov: Nejlepší ubytování na jižní Moravě

Nejen během vinařské sezóny je Mikulov jedním z nejnavštěvovanějších míst na jižní Moravě. A není divu – je tu slunce, víno, krásná krajina i historické památky. Každý si tu přijde na své. Kde se ale ubytovat, aby byla dovolená přesně podle vašich představ?

Mikulov se rozprostírá v samotném srdci vinařské oblasti, a tak můžete přímo z města vyjít stezkami do okolních vinic nebo navštívit některé z tradičních vinařství a vinných sklípků. Koštování vína ale není jedinou radostí, kterou si zpestříte dovolenou. Okolí Mikulova je skvělé výchozí místo pro pěší i cyklo výlety.

  • Co dělat v Mikulově? Zajděte si na Svatý kopeček, na zámek nebo do muzea. Navštivte vinné sklepy, projděte se kolem vinic, jděte na kolo (je tu plno cyklostezek). Když bude hezky, zajeďte se vykoupat do Nových Mlýnů. Udělejte si pár výletů po okolí – třeba na Sirotčí hrádek, na Dívčí hrady nebo na rozhlednu Dalibor.

Krásy a kouzla Mikulova

V Mikulově si přijde na své doslova každý. Ať už milujete víno, památky anebo přírodu. Výlety tak můžete nakombinovat ke spokojenosti všech. Město, jehož založení se datuje rokem 1249, leží na posledních výběžcích Pálavy a jeho dominantou je barokní zámek a Svatý kopeček s kaplí svatého Šebestiána.

Pokud se zajímáte o vinařství, kromě vinných sklípků navštivte i Regionální muzeum Mikulov, kde je připravena nejrozsáhlejší tuzemská expozice o vinohradnictví. V lokalitě se víno pěstovalo už za dob Římanů a Germánů, kteří v kraji pod Pálavou rovněž pobývali, a tak tu narazíte i na zmínky o dávné historii.

Ubytování v Mikulově

Mikulov je menší městečko a pohodlně ho projdete za jeden den. Pokud si ale chcete místní atmosféru užít a vnímat všemi smysly, nebudete se tu nudit ani při několikadenní dovolené. Ubytovacích kapacit je tu naštěstí požehnaně, i když v sezoně bývají hotely, penziony a apartmány obsazené. Proto si svůj pobyt rezervujte raději v předstihu.

Hotely v Mikulově

Pokud toužíte po luxusu a pohodlí, vyberte si některý ze špičkových hotelů v Mikulově a jeho okolí. Některé nabízí venkovní bazény nebo wellness a můžete si tak dopřát i příjemnou relaxaci.

Pensiony v okolí Mikulova

Mikulov a jeho okolí jsou protkané i útulnými rodinnými penziony. Řada z nich je součástí vinařství, a tak si můžete večer dopřát sklenku vína anebo přímo řízenou degustaci.

Naplánujte dovolenou v Mikulově

Mikulov je frekventované místo, zejména od jara do podzimu, kdy sem přijíždí turisté z České republiky i ze zahraničí. S plánováním dovolené na jižní Moravě proto začněte zavčasu, ať si můžete vybrat příjemné ubytování a nezbydou na vás horší pokoje a apartmány.

Pokud toužíte po klidu, přírodě a moderně zařízených pokojích v penzionu s vlastním vinným sklípkem, neváhejte si zarezervovat ubytování v penzionu Nad Pavlovem. Pokoje si můžete prohlédnout tady.